Agregat Graco XP 70

 

Prezentujemy pneumatyczny agregat malarski do natryskiwania powłok  firmy Graco z serii XP 70

 

agregat Graco XP 70

Zastosowania:

Budownictwo okrętowe, zbiorniki, rury, mosty, wagony kolejowe, wieże wiatrowe, wieże ciśnień, oczyszczalnie ścieków, regeneracja otworów włazowych oraz kanałów ściekowych, wtórne odizolowanie, stal konstrukcyjna, pokrycia dachowe, rafinerie, konstrukcje stalowe różnego przeznaczenia.

 

Technologia mieszania:

Urządzenie do natryskiwania wieloskładnikowego XP70  to doskonały wybór w takich zastosowaniach, w których w każdym tygodniu natryskiwanych jest kilka różnorodnych materiałów. Jest to możliwe tylko dzięki temu, że zmiana współczynnika wymaga po prostu wymiany jednej bądź dwóch dolnych pomp. Dostępnych jest sześć ustalonych współczynników mieszania: 1:1, 1.5:1, 2:1, 2.5:1, 3:1 i 4:1.

 

Natryskiwanie dwuskładnikowe może być całkiem  łatwe i w dość przystępnej cenie.  

 

Obecnie trendem w branży nanoszenia powłok ochronnych i dekoracyjnych jest stosowanie materiałów o wysokiej zawartości substancji stałych. Takie powłoki zawierają mniejszą ilość rozpuszczalnika i ograniczają emisje wolnych związków organicznych do atmosfery.  Materiały dwuskładnikowe przyspieszają produkcję dzięki krótszemu czasowi utwardzenia.

Maszyna do natryskiwania wieloskładnikowego GRACO serii  XP70 jest przeznaczona do pompowania, mieszania i nakładania materiałów o wysokiej lepkości przy zapewnieniu najlepszych wyników. Materiały do nanoszenia czasami wymagają wstępnego podgrzania.  Taki ogrzewacz, to  dodatkowa opcja, którą można zamówić wraz z pompą.

 

System natryskiwania XP70 obsługuje różnorodne materiały:

 

  • Ekologicznie powłoki posiadające wysoką zawartość substancji stałych, z niską albo zerową zawartością rozpuszczalnika,
  • Materiały epoksydowe,
  • Poliuretany hybrydowe,
  • Powłoki o wysokiej zawartości substancji stałych – do 100% zawartości substancji stałych,
  • Materiały szybko utwardzalne,
  • Materiały wymagające ciepła (opcjonalnie wymagane są podgrzewacze).