Pomiar wilgotności betonu

 

Miernik został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu go przy pomiarach wilgotności podłóg betonowych. Największymi zaletami urządzenia jest jego bezinwazyjna metoda pomiaru wilgotności, przy jednocześnie zachowanej dużej dokładności pomiaru i prostocie obsługi urządzenia.

Impedancja mierzona jest poprzez generowanie niskiej częstotliwości pola elektrycznego  pomiędzy ośmioma elektrodami.

Cztery skale pozwalają na elastyczne wykorzystanie instrumentu jako dokładnego urządzenia pomiarowego lub też jako detektora śladów wilgoci lub nieszczelności.

 

Dane techniczne
Dokładność ±0.5%
Dostępne skale Concrete, Carbide Method, Relative Scale, 15.3 Scale
Wymiary 147 x 89 x 33mm
Zasilanie 2 x AA
Średni czas pracy na baterii 20 godzin
Wyświetlacz Monochromatyczny 128 x 64 piksele
61 x 33 mm z podświetleniem
Temperatura pracy 5°C to 40°C

 

Ograniczenia urządzenia

Miernik nie wykrywa i nie mierzy wilgotności przez materiały przewodzące elektryczność  takie jak: pokrycia blachy, wykładziny z kauczuku etylenowo-propylenowego lub mokre  powierzchnie. Miernik nie nadaje się do pomiarów w podłożach betonowych z pokryciem  podłogowym takim jak np. drewno. Pomiary dokonane miernikiem odzwierciedlają  wilgotność materiału w momencie dokonywania pomiaru.

 

Urządzenie posiada dwa tryby pracy
Normal

Podstawowym trybem pracy urządzenia jest tryb Normal.
W trybie tym wyświetlana jest wartość aktualnie wykonanego pomiaru.

Max. Hold

W celu ułatwienia pomiaru trudno dostępnych miejsc w których użytkownik  nie jest w stanie jednocześnie dokonywać pomiaru i odczytywać wartości  mierzonej, możliwe jest wykorzystanie trybu Max Hold. W trybie tym  miernik nie wyświetla wartości pomiaru aktualnie dokonywanego tylko maksymalną  wartość spośród wszystkich pomiarów. Wyzerowanie wartości zmierzonej tym trybem  dokonuje się przełączeniem do trybu Normal a następnie z powrotem do

Miernik wilgotności betonu
Miernik wilgotności betonu
Miernik wilgotności betonu
Miernik wilgotności betonu
Miernik wilgotności betonu

Broszura producenta

Otwórz