Kabiny malarskie

 

Agencja Anticorr Wrocław Spółka z o.o. zajmuje się profesjonalnym projektowaniem, montażem oraz pełnym wyposażeniem komór malarskich.

Naszą ofertę stanowią nowoczesne komory lakiernicze przeznaczone dla wytwórni konstrukcji stalowych oraz innych branż wykonujących zabezpieczenia antykorozyjne. Kabiny malarskie naszej produkcji przeznaczone są do procesu malowania „na mokro”.


Malarnia
Lakiernia
Kabina lakiernicza

Komory malarskie to wydzielone, zamknięte pomieszczenia przeznaczone do malowania mniejszych gabarytowo konstrukcji i różnorakich detali. Bardzo często stanowią wyposażenie większej hali produkcyjnej, ale żadnego problemu nie stanowi zaprojektowanie i zbudowanie zewnętrznej komory wolnostojącej. Sama konstrukcja takiej kabiny jest bardzo lekka, jednakże wytrzymała i doskonale izolowana lekkimi płytami wielowarstwowymi wypełnionymi wełną mineralną lub poliuretanem. Specjalny system wentylacji możliwy jest dzięki zastosowaniu podwieszanych ażurowych płytek stanowiących sufit całej konstrukcji.

Zadaniem kabiny lakierniczej ( tzw. komory do malowania lub kabiny malarskiej)  jest zapewnienie odpowiednich warunków do aplikacji oraz suszenia powłok malarskich.

 

Hale malarskie również zapewniają właściwe miejsce do wykonywania robót malarskich, ale ich główną zaletą jest wielkość. Konstrukcje o dużych gabarytach, których podnoszenie i przemieszczanie stanowi problem, w związku z czym wykorzystuje się do tego dźwigi i suwnice doskonale wpasowują się w taka halę malarską, gdzie można malować elementy konstrukcyjne mostów, duże fragmenty rur itp. Takie pomieszczenie jest wyposażone w cały system zabezpieczeń: filtrów, właściwej wentylacji oraz systemów antywybuchowych.

ecoHale i kabiny malarskie naszej konstrukcji dostosowane są do wymogów środowiskowych i spełniają wszystkie normy. Ograniczamy emisję zanieczyszczeń do atmosfery zgodnie ze współczesnymi zaleceniami Unii Europejskiej. Dbałość o środowisko przyrodnicze jest obecnie nieodzowną cecha każdego technologa, nie unikamy więc wyzwań w zakresie projektowania proekologicznego, w którym emisja gazów i rozpuszczalników jest maksymalnie ograniczona.

Kabiny malarskie naszej produkcji gwarantują zwiększenie konkurencyjności wyrobów gotowych. Wierzymy, że komora lakiernicza naszej produkcji w pełni sprosta wymaganiom z zakresu prac antykorozyjnych.

Zajmujemy się także modernizacją istniejących lakierni innych producentów. Zwiększamy ich wydajność, dostosowujemy do wymogów unijnych, przedłużamy żywotność konstrukcji, przystosowujemy do dzisiejszych wymagań technologicznych.

kabina do malowania
Kabina lakiernicza
Hala malarska