Pomiar grubości warstwy na mokro

 

Urządzenia pomiarowe do wykonywania pomiarów podczas nakładania farby są dość proste w swej konstrukcji. Sam pomiar również nie stanowi większego problemu. Kontrola procesu malowania zaś jest niezbędnym elementem pracy, która służy ważnemu celowi: uzyskanie właściwego rozmiaru warstwy ochronnej. Duża ilość zużytej farby poważnie podwyższa koszty uzyskania, zbyt cienka warstwa znacząco obniża trwałość zabezpieczenia. Dlatego uzyskanie swoistej równowagi jest rzeczą istotną podczas procesu nanoszenia farby. Ułatwia to miernik grubości warstwy na mokro.

grzebień plastikowy do pomiarów na mokro

Grzebień pomiarowy plastikowy

 

Grzebień wykonany z plastiku. Idealny jako reklama firmy. Przenaczony do archiwizacji pomiarów zgodnie z wymaganiami ISO. Jedna strona wyskalowana w mikrometrach (µm) druga w milsach (mills).


Grzebień pomiarowy firmy ElektroPhysik

 

Prosty ale skuteczny przyrząd. Odporny na chemikalia, wykonany ze stali nierdzewnej, na czterech ściankach jest wygrawerowana skala pomiarowa.

Przyrząd jest zgodny z normą właściwą oznaczona jako PN-EN ISO 2808:2008. Miernik do pomiaru warstwy lakierniczej mokrej mierzy z dokładnością od 25 mikronów, a jego zakres pomiarowy wynosi od 25 do 800 mikronów.

 

 

grzebień pomiarowy do pomiarów na mokro
grzebień do pomiarów na mokro

Grzebień pomiarowy ANT 2024

 

Precyzyjny grzebień pomiarowy ze stali nierdzewnej. Wygrawerowana na krawędziach skala pomiarowa. Odporny na kwasy i zasady. Zakres pomiarowy od 25 do 2000 mikronów. Eleganckie etui w komplecie.


Grzebień pomiarowy firmy TQC

 

Dobrej jakości grzebień pomiarowy, bardzo precyzyjny, wykonany ze stali nierdzewnej odpornej na chemikalia, kwasy i zasady. Grzebień oferujemy w trzech różnych zakresach:

– od 20 do 370 mikronów z przeznaczeniem  dla farb dekoracyjnych i gruntów;
– od 25 do 2 000 mikronów typowy dla powłok ochronnych;
– od 50 do 10 000 mikronów właściwy do ekstremalnie grubych powłok, impregnatów, klejów itp.;

grzebień pomiarowy
grzebień do pomiarów na mokro

Krążek pomiarowy

 

Sam przyrząd składa się z trzech krążków. Środkowy o mniejszej średnicy znajduje się pomiędzy dwoma zewnętrznymi i usytuowany jest między nimi asymetrycznie. W czasie obracania krążka po mokrej powłoce, środkowa powierzchnia dotyka filmu. Odciśnięty punkt na krążku wskazuje grubość powłoki malarskiej. Mierniki dostępne są w 3 różnych skalach pomiarowych.

Zakres pomiaru: 

  • 0-100µm;
  • 0-300µm;
  • 0-600µm

Płytka inspektorska

 

Wielofunkcyjna płytka z nierdzewnej stali do kontroli jakości i grubości nakładanych powłok malarskich.
Służy do:

  • badania przyczepności powłoki metodą siatki nacięć w zakresach 1-(1,5)-2-3mm;
  • pomiaru grubości powłoki mokrej od 30 do 160µm;
  • sprawdzania poprawności siły krycia;
  • aplikacji filmu od 0 do 180 µm;
  • określania lepkości powłoki;

W zestawie znajduje się dodatkowo nóż i taśma.

 

płytka inspektorska