Pomiar  temperatury

 

 


Cyfrowy miernik  temperatury TQC

Posiadamy w ofercie cyfrowy miernik temperatury firmy TQC.  Termometr ten posiada laserowy wskaźnik i cyfrowy wyświetlacz. Termometr na podczerwień to urządzenie, które mierzy temperaturę powierzchni elementów na które padnie promień lasera. Urządzenia optyczne rożnego typu emitują, odbijają i przekazują energię, która jest odbierana na odbiorniku. Urządzenie elektroniczne konwertuje dostępne informacje o temperaturze, które następnie są podawane na wyświetlaczu LCD. W urządzeniach pomiarowych z laserem, laser służy jedynie do wygodnego wskazywania miejsca pomiaru.

 

Zalecenia:

 

 • Nie zaleca się stosowania miernika do pomiaru błyszczących lub spolerowanych powierzchni metalowych takich jak: stal nierdzewna, aluminium itp.
 • Nie należy dokonywać pomiarów przez materiały przezroczyste np. szkło. Zostanie odczytana wartość temperatury szkła zamiast materiału znajdującego się za nim.
 • Para, kurz, dym mogą negatywnie wpływać na poprawność odczytów.
 • Termometr należy trzymać z dala od urządzeń emitujących silne pole elektromagnetyczne.
 • Przy dużych zmianach temperatury otoczenia, urządzenie potrzebuje około 30 min. na stabilizację.
 • Podczas pomiaru należy skierować promień lasera w kierunku mierzonego przedmiotu przytrzymując za spust pistoletu. Mierzony przedmiot powinien być większy od spektrum pomiarowego.

 

 

Miernik temperatury TQC
Miernik temperatury TQC

Piecowy rejestrator temperaturowy TQC

 

 

Rejestrator piecowy temperatury CurveX 2 USB to łatwe w obsłudze urządzenie do pomiaru, rejestracji i analizy temperatur piecowych. Doskonały zarówno dla farb proszkowych i wodnych, w piecach nieprzelotowych i przenośnikowych.

 

Zalety urządzenia:

 

 • Do urządzenia można dołączyć do 6 sond;
 • Rozszerzona pamięć może przechować do 25.000 pomiarów w 10 grupach;
 • Interwały pomiarów mogą być ustawione przez użytkownika;
 • Można zarejestrować do 8 cykli pomiarowych;

 

Oprogramowanie:

 

 • CX-Easysoft jest programem w pełni obsługującym proces obróbki cieplnej powłok; dzięki specjalnym opcjom jest możliwe ocenienie każdego etapu procesu jak również wydajności pieca;
 • Ważne informacje takie jak: ustawienia termostatu, prędkość przesuwu, rodzaj powłoki, dane klienta mogą być dodatkowo umieszczane tka by można było uzyskać Kompletny Raport Jakości Produktu;
 • Opcja SMART pozwala użytkownikowi na wprowadzenie specyfikacji procesu zgodnie z zaleceniami dostawcy; rejestrator Curve-X poinformuje natychmiast po przeprowadzeniu procesu jaki jest wynik operacji – pozytywny lub negatywny;

 

Piecowy rejestrator temperatury TQC
Piecowy rejestrator temperatury TQC
Piecowy rejestrator temperatury TQC
Piecowy rejestrator temperatury TQC
Piecowy rejestrator temperatury TQC

 


Termometr do podłoży magnetycznych

 

POMIAR TEMPERATURY MIERNIKIEM BEZ BATERII

 

Termometr podaje wartość temperatury dla stali lub innych podłoży magnetycznych. Urządzenie nie potrzebuje baterii.  Zakres temperatury od  5°C do 65°C.

Termometr do podłoży magnetycznych

Termometr cyfrowy

 

POMIARY TEMPERATURY

 

Kieszonkowy termometr cyfrowy, stworzony aby sprostać codziennym zadaniom. Jego zalety to szybki i dokładny pomiar, duży wyświetlacz oraz bardzo łatwa obsługa. Mozna wybrac dodatkową opcję:  końcówki powierzchniowej lub  końcówki igłowej ( idealna do pomiaru temperatury płynu).

Zakres temperatury od i -49,9°C do 149,9°C

Termometr cyfrowy