Hełmy do piaskowania

 


Hełm ochronny Res 3

Hełm Res 3 jest przeznaczony do ochrony osób na stanowiskach do obróbki strumieniowo ściernej, tzw. piaskowanie i śrutowanie. Hełmy do piaskowania używane są szczególnie w miejscach, gdzie jest duże natężenie odbijanych cząstek czynnika czyszczącego tj. piasku czy śrutu.

Na skutek tego matowieje pierwsza szybka szklana, którą można wymienić bez przerywania pracy. Otwierając wizjer w celu wymiany szybki szklanej czy siatki stalowej nie powodujemy nieszczelności hełmu, gdyż wewnętrzna szyba z poliwęglanu utrzymana jest w profilowanej rozprężnej uszczelce gumowej co zapewnia szczelność hełmu. Wizjer zamyka ramka, która została wykonana ze stopu aluminium, przymocowana na zawiasach do korpusu hełmu. W każdym hełmie znajduje się wskaźnik przepływu powietrza oddechowego.   z oznaczeniem „G” przeznaczone są do śrutowania. Hełmy i Aparaty z oznaczeniem „O/H” posiadają zabudowane nauszniki przeciwhałasowe.

Hełmy do piaskowania dostępne są w kilku wersjach:
RES-3
RES-3OH
RES-3G
RES-3GOH

G – Gumowany
OH- Nauszniki przeciwhałasowe

hełm typu res 3
części zamienne do hełmu res 3


Hełm Apollo 100/600

Hełm dla piaskarza typu Apollo przeznaczony jest do ochrony osób wykonujących obróbkę strumieniowo-ścierną (piaskowanie i śrutowanie). Każdy hełm posiada układ regulacyjny określający ilość dopływającego powietrza oddechowego. Hełm Apollo 100 posiada wizjer prostokątny a hełm Apollo 600 posiada wizjer panoramiczny.

hełm dla piaskarza
hełm do piaskowania

 


 

Pełen zestaw elementów dla operatora piaskarza:

zestaw do śrutowania