Czyszczenie rur wewnątrz

 

Urządzenia do czyszczenia rur

Posiadamy w swej ofercie urządzenia do czyszczenia rur wewnątrz. Dzięki zastosowaniu urządzeń CLEMCO czyszczenie wewnętrznych powierzchni rur staje się łatwiejsze, szybsze i bardziej ekonomiczne. Wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby proces oczyszczenia nie wymagał obracania rur.


Pipe-Blaster

Specjalistyczne narzędzie do czyszczenia wewnętrznych powierzchni rur w zakresie od 20 do 900mm. Zaprojektowane, aby czyścic rury bez konieczności ich obracania. Do usuwania rdzy starej farby i innych zanieczyszczeń. Jedna z najskuteczniejszych metod.

 

czyszczenie rur wewnątrz pipe blaster
Hollo Blast junior

Hollo-Blast Junior

Urządzenie do czyszczenie rur wewnątrz podłącza się do standardowej piaskarki w miejsce dyszy. Mieszanka ścierniwa i powietrza jest kierowana na końcówkę rozpraszającą, która powoduje skierowanie ścierniwa na wewnętrzne powierzchnie czyszczonej rury. Urządzenie jest wyposażone w cztery podwójne pierścienie o różnych średnicach, które po zamocowaniu na korpusie urządzenia pozwalają na ustalenie położenia w osi rury. Końcówka rozpraszająca oraz tulejki są wykonane z węglika wolframu.

Fabrycznie urządzenie jest wyposażone w krótką lancę rurową, umożliwiającą czyszczenie rur do długości 1025mm. Do piaskowania dłuższych odcinków rur należy zastosować przedłużenie z rury 3/8”. Używane ścierniwo musi być dobrze przesiane i suche. Można używać wszystkich popularnych rodzajów ścierniwa (z wyjątkiem tlenku aluminium i węglików krzemu), choć miękki piach może okazać się nieskuteczny.


Hollo-Blast

Seria Hollo-Blast to specjalistyczne urządzenia do czyszczenia rur od wewnątrz.

Do czyszczenia rur w zakresie średnic 51-76mm używa się nieuzbrojonego urządzenia podłączonego do przewodu ścierniwa oprawą CHE-2 lub rurą o średnicy 1¼” (31.75mm) i długości odpowiadającej min. połowy długości czyszczonej rury.

Jeśli stopień zanieczyszczenia lub korozji czyszczonej rury jest niewielki, można po włożeniu urządzenia do  rury pchać je równomiernie od siebie. Wówczas ścierniwo wraz z zanieczyszczeniami będzie wydmuchiwane na zewnątrz, na końcu rury. Jeśli powierzchnia wymaga intensywnego czyszczenia, należy przepchnąć urządzenie do końca rury, uruchomić piaskowanie i równomiernie ciągnąć urządzenie do siebie.

Czyszczenie rur w zakresie średnic 76-127mm odbywa się przez zamocowanie na korpusie urządzenia dwóch pierścieni z czterema kompletami kołków o różnych długościach. Pozwalają one na ustawienie urządzenia dokładnie w osi rury, zapewniając równomierne czyszczenia całej powierzchni. Zawsze należy dobierać długość kołków odpowiadającą średnicy czyszczonej rury.
Czyszczenie rur w zakresie średnic 127-305mm odbywa się bez pierścieni i kołków, a z użyciem wózka rozporowego. Korpus urządzenia mocujemy w uchwyty wózka, a średnicę odpowiadającą wymiarowi czyszczonej rury ustalamy nakrętkami. Dostępne dwa typy urządzenia: z dyszą o średnicy 12,5mm dla ścierniw o granulacji do 0,72mm oraz z dyszą o średnicy 16mm dla ścierniw o granulacji do 1,2mm.

 

czyszczenie rur wewnątrz hollo-blast
Spin blast

Spin Blast

Urządzenie podłącza się w miejsce standardowej dyszy piaskarskiej. Wyposażone w wózek centrujący z trzema kompletami prowadnic o różnych długościach. Ścierniwo jest wyrzucane przez dwie dysze wkręcone do obrotowej głowicy. Wbudowany hamulec pozwala na zmniejszenie prędkości obrotowej głowicy, utrzymując optymalną prędkość piaskowania. Założony stopień czystości powierzchni uzyskuje się poprzez prędkość ręcznego przesuwu urządzenia przez rurę.

W zależności od stosowanego ścierniwa i średnicy rury można zastosować wymienne dysze piaskarskie o różnych średnicach i długościach. Dysze o średnicy 6,5mm wymagają 7m3/min powietrza, o średnicy 8mm – 10m3/min., a o średnicy 9,5mm – 17m3/min.


 

Proces oczyszczania: