Miernik grubości – ultradźwiękowy Positector UTG

 

Miernik ultradźwiękowy do pomiaru grubości ścianek jak również erozji i korozji na zbiornikach i rurach. Idealny do pomiarów w miejscach gdzie dostęp ograniczony jest tylko do jednej strony. Tym przyrządem dokonamy pomiaru grubości ścianek takich materiałów jak stal i inne metale oraz szkło, tworzywa sztuczne czy ceramikę. Miernik produkuje amerykańska firma przyrządów pomiarowych DeFelsko.

 

Jakie są zalety miernika Positector UTG?

 

Do zalet tego miernika możemy zaliczyć to, że umożliwia pomiary grubości ścianek profili wklęsłych i wypukłych. Posiada możliwość wyboru detali zdefiniowanych w przyrządzie jak też można zaprogramować własne parametry. Miernik posiada duży bardzo czytelny ekran – odporny na zarysowania i pamięć wewnętrzną do 250 odczytów. Wszystkie pomiary zgodne są z normą ASTM E797. W zestawie miernika dostarczane są oprócz walizki sonda, żel przewodzący oraz certyfikat kalibracji NIST wraz z instrukcją obsługi.

miernik ultradziwiękowy grubości
Positector UTG
Miernik POSITECTOR UTG dostępny jest w dwóch wersjach:

 

1.    UTG M  który zawiera opcję Thru-Paint gdzie, nie potrzeby usuwania powłoki malarskiej z metalu, a pomiar jest szybki i dokładny. Zakres pomiarowy tego miernika zawiera się od 2,5 do 125 mm.

2.    UTG C  służy do określenia skutków erozji i korozji na rurach i innych detalach , bez pominięcia powłoki ochronnej. Zakres pomiarowy tego modelu miernika zawiera się od 1 do 125 mm.

 

Dane techniczne:

 

Zakres pomiaru UTG Std: 1 – 125mm, UTG ME: 2.50 – 60mm, 2.50 – 125mm
Dokładność 0.03mm
Wymiary 146 x 64 x 31 mm
Waga 165g