Miernik magnetyczny Posipen

 

Magnetyczny miernik grubości powłok Posipen to wygodne urządzenie do nieniszczącego pomiaru grubości powłok niemagnetycznych (farby, plastiki, chrom, guma itp.) na stali. Pomiar oparty jest na zasadzie przyciągania magnetycznego. Siła przyciągania odpowiada odległości pomiędzy magnesem a stalowym podłożem. Prosty w obsłudze, niewielki instrument o praktycznym kształcie jest dodatkowo wyposażony w funkcjonalny pokrowiec z zaczepem do paska.

Zalety:

  • Trzykolorowy wskaźnik
  • Poręczny kształt
  • Bez kalibracji
  • Bez zasilania

 

Prosty kształt miernika Posipen sprawia, że możliwe jest wykonywanie pomiarów w miejscach trudno dostępnych albo narażonych na działanie wysokich temperatur. Dodatkowo instrument posiada trzykolorowy wskaźnik pozwalający na prawidłową interpretację odczytów w zależności od tego, czy miernik jest skierowany w górę, w dół lub w bok (odpowiednio wskaźnik niebieski, zielony i czerwony).

 

miernik Posipen
Miernik magnetyczny posipen

Zakres pomiarowy tego przyrządu wynosi od 5 do 500 µm. Miernik Posipen nie potrzebuje kalibracji i dokonuje pomiarów bez potrzeby zasilania. Mierzymy grubość powłoki pod dowolnym kątem także na gorących powierzchniach. Zakres temperatur w których stosujemy ten miernik to:  od – 100ºC do 230ºC .

Dokładność pomiaru /odczytu / ± 10%