Oprawy do dyszy

 


Oprawy dyszy NHP

Oprawy dysz piaskarskich służą do mocowania dyszy na wężu. Dostępne są oprawy o średnicy wewnętrznej 32 i 25 mm. Oprawy są nakręcane na wąż z dodatkowym zabezpieczeniem, jakim są wkręty uniemożliwiające wyrwanie jej z węża.

Typy opraw:

NHP-1: oprawa na wąż cienki 25 x 7mm;
NHP-2: oprawa na wąż gruby 32 x 8mm;
NHP-3/4: oprawa na wąż 19 x 7mm;

oprawy do dyszy
szybkozłączki CQP

Szybkozłączki CQP

Złącza i obsady dysz piaskarskich typu Clemco wykonane są z metalu (CQT) bądź tworzywa sztucznego (CQP) i oferowane w szerokiej konfiguracji. Odznaczają się wysoką odpornością na zużycie w ekstremalnych warunkach pracy, a przede wszystkim są bezpieczne i niezawodne. Precyzyjne wykonanie i zastosowanie uszczelek gumowych pozwala na zminimalizowanie strat ścierniwa i powietrza. Zunifikowane połączenia umożliwiają łączenie szybkozłączy w dowolnych kombinacjach. Bezpieczeństwo pracy zapewniają specjalne zawleczki uniemożliwiające przypadkowe rozłączenia. Oprawy dysz NHP wykonane są z lekkiego i bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. W łatwy sposób pozwalają na wymianę dysz w czasie pracy i nie powodują długich przestojów.

Dane techniczne Złącza metalowe Złącza z tworzywa Stosowane do węży o średnicy:
CQT-2 CQP-2 Ø32 mm
CQT-1 CQP-1 Ø25 mm
CQP 3/4 Ø19 mm

 


Obejmy ślimakowe

Typ obejmy – TORRO jest sprawdzoną, gwarantującą bardzo wysoką szczelność opaską zaciskową. Rzeczywista jakość tych opasek znacznie przewyższa wymagania normy DIN 3017 część 4.

Asymetrycznie wytłoczone uzębienie oraz asymetryczna obudowa śruby zapobiega (dzięki zwiększonemu ramieniowi reakcji) przekręceniu się obejmy w kierunku działania momentu skręcającego, przyłożonego do łba śruby.

Obwodowy wewnętrzny rowek wieńca śruby pozwala na zawieszenie śruby na jej obudowie i dzięki temu zapobiega wychylaniu się jej w kierunku swobodnego końca taśmy. Dzięki wieńcowi wolny koniec taśmy jest prowadzony z dala od śruby i tym samym zapewnia swobodny dostęp klucza do łba śruby. Odpowiednie ukształtowanie wolnego końca taśmy zapobiega jego zahaczaniu się o wieniec śruby.

Krótka obudowa śruby opasuje taśmę łącząc się z nią bez spawania i nitowania. Takie uchwycenie taśmy zapewnia kołowo symetryczny rozkład nacisków na obwodzie mocowanego przewodu.

Tłoczone asymetryczne uzębienie i zaokrąglone oraz odgięte ku górze brzegi taśmy zabezpieczają mocowany przewód przed uszkodzeniem.

 


Pełny zestaw dla piaskarza:

 

obejma ślimakowa
zestaw dla piaskarza