Półmaski filtrujące

 

półmaska ochronna

Półmaska Advantage 200LS

Półmaski filtrujące Advantage 200LS nadają się idealnie do zastosować w których pracująca osoba w zależności od wykonywanej czynności jest narażona na niebezpieczeństwo, takie jak wysokie stężenie dymu, mgły lub gazów. Oferują one niezrównane dopasowanie i wygodę. Półmaska filtrująca tego typu jest pierwszą maską wykorzystującą opatentowany system frimy MSA MultiFlex, który stanowi miękkie i elastyczne połączenie gumy i plastiku zapewniające ciągłe dopasowywanie się do unikalnych kształtów twarzy użytkownika. Półmaski filtrujące dostępne są w trzech rozmiarach, co podnosi standardy dopasowania i wygody na wyższy poziom.

Do półmaski Advantage 200LS dostępny jest pełny asortyment elementów oczyszczających, wkładów antychemicznych i filtropochłaniaczy zgodnych z normą EN 14387 i 14. Aby umożliwić spełnienie indywidualnych potrzeb, dostępne są klasyczne elementy oczyszczające Advantage i paleta wyjątkowych filtrów Tab-Tec i FLEXfilters.

półmaska ochronna

Półmaski filtrujące  Advantage 400

Nowe i innowacyjne półmaski filtrujące Advantage 400 wyróżniają się wyjątkowym komfortem użytkowania i nieprzeciętnym wyglądem. Ten przyjazny dla użytkownika sprzęt oczyszczający składa się zaledwie z trzech głównych elementów, które można bardzo łatwo wyczyścić. Są to: nagłowie, część nosowa oraz 4-punktowe jarzmo.

Zgłoszone do opatentowania nagłowie składające się z pojedynczej pętli jest jedyne w swoim rodzaju. Pozwala użytkownikowi na intuicyjną obsługę i zapewnia wygodę oraz elastyczność. Opcja opuszczana pozwala użytkownikowi na zdjęcie maski z twarzy bez konieczności zdejmowania innego sprzętu ochronnego (np. hełmu, nauszników lub okularów). Aparat oddechowy może być przewieszony na szyi do czasu następnego użycia. Zamek pozwala odpowiednio dopasować nagłowie. Maska może zostać ponownie użyta bez konieczności ponownej regulacji.

Model Advantage 400 jest dostępny z pojedynczym połączeniem gwintowym EN-148-1 [Advantage 410] lub z podwójnym połączeniem bagnetowym MSA [Advantage 420]. Do obu wersji został przygotowany szeroki wybór akcesoriów, umożliwiających zastosowanie modelu w różnych warunkach.

 

półmaska filtrująca

Półmaski filtrujące Affinity FLS & FR

Affinity FLS cechuje wyjątkowo lekka i cienka warstwa filtrująca zapewniająca wygodne dopasowanie nawet podczas dłuższych okresów użytkowania. Pionowy rozkład zapewnia ergonomiczne uszczelnienie twarzy. Niski profil maski Affinity FLS czyni ją idealną do zastosowań pod kapturem spawalniczym lub w każdym szczelnym stroju, gdy noszenie maski jest konieczne. Wyprofilowany zacisk nosowy pozwala na łatwą regulację i komfortowe dopasowanie, a także zapobiega parowaniu okularów ochronnych.
Wysoka Wydajność

Opcjonalny zawór wydechowy maski Affinity FLS optymalizuje przepływ powietrza poprzez uwalnianie wydychanego powietrza. Zredukowana temperatura i wilgotność pary ułatwiają oddychanie. Maska Affinity jest testwana za pomocą pyłu dolomitowego, co gwarantuje lepszy komfort oddychania i dłuższy okres użytkowania, szczególnie w otoczeniu o dużym stopniu zapylenia. W związku z wyjątkową jakością warstwy filtrującej,  maski Affinity FLS posiadają 5-letni okres przechowywania, od daty produkcji podanej na opakowaniu.

 

Optymalna Ochrona

Gładka wewnętrzna wyściółka maski Affinity FLS zapewnia pewne i wygodne uszczelnienie. Elastyczna opaska umożliwia łatwe zakładanie i zdejmowanie oraz dobrze dopasowuje się do wszystkich kształtów twarzy i głowy. Affinity oferuje „rozmiar uniwersalny”. Dzięki oddzielnemu opakowaniu, maska Affinity FLS może być noszona w pracy także wtedy, kiedy nie jest używana. Nawet w skażonych środowiskach, pozostaje czysta i higieniczna. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi, gotowe do użycia półmaski mieszczą się w każdej kieszeni.
Specjalna wersja półmasek Affinity FR FFP2 wyposażonych w funkcję usuwania nieprzyjemnych zapachów oferuje ulgę przy niskim poziomie stężenia kwaśnych gazów [łącznie z HF] i przy stężeniach poniżej wartości TLV [granicy wyczuwania zapachu].