Systemy dozowania wieloskładnikowego

Przedstawiamy urządzenia natryskujące, które zostały zaprojektowane specjalnie do nanoszenia materiałów wieloskładnikowych z gwarancją dokładności i odpowiednich proporcji.

agregat XP 70

System natryskiwania XP 70

Natryskiwanie dwuskładnikowe – łatwe i po przystępnej cenie. Trendem w branży nanoszenia powłok jest stosowanie powłok o wysokiej zawartości substancji stałych. Powłoki zawierające mniejszą ilość rozpuszczalnika ograniczają emisje wolnych związków organicznych i przyspieszają produkcję dzięki krótszemu czasowi utwardzenia.

GRACO XP70 to urządzenie do natryskiwania wieloskładnikowego i jest przeznaczone do mieszania, pompowania i nakładania materiałów o wysokiej lepkości przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszej jakości.

System natryskiwania obsługuje:

  • Ekologiczne powłoki o wysokiej zawartości substancji stałych, z niską czy nawet zerową zawartością rozpuszczalnika
  • Materiały epoksydowe
  • Poliuretany hybrydowe
  • Powłoki posiadające wysoką zawartość substancji stałych – do 100% zawartości substancji stałych
  • Materiały wymagające ciepła (wymagane są opcjonalne podgrzewacze)
  • Materiały szybko utwardzalne

Urządzenie XP70 stanowi doskonały wybór przy zastosowaniach, w których w każdym tygodniu natryskiwanych jest kilka rozmaitych materiałów. Jest to możliwe dzięki temu, że zmiana współczynnika wymaga po prostu wymiany jednej lub dwóch pomp dolnych, Dostępnych jest sześć ustalonych współczynników mieszania: 1:1, 1.5:1, 2:1, 2.5:1, 3:1 i 4:1.

Zastosowania:

Zbiorniki, rury, zastosowanie morskie/budownictwo okrętowe, mosty, wieże wiatrowe, wagony kolejowe, wieże ciśnień, oczyszczalnie ścieków, regeneracja otworów włazowych i kanałów ściekowych, wtórne odizolowanie, stal konstrukcyjna, rafinerie, pokrycia dachowe.


System dozowania XM firmy Graco

Rodzina urządzeń do natrysku materiałów wieloskładnikowych. Graco XM zapewnia gwarancję odpowiednich proporcji i dokładności. Urządzenia te doskonale nadają się  na liniach malarskich, gdzie wymagana jest duża wydajność oraz w przemyśle stoczniowym, kolejowym i przy produkcji konstrukcji wielkogabarytowych.

agregat firmy Graco XM
system dozowania XM typu PFP

Graco XM™ PFP

Powłoki PFP (Passive Fire Protection – pasywna ochrona ogniowa) zwiększają odporność budynków na pożar przez odizolowanie stali konstrukcyjnej od wysokich temperatur i zyskanie dzięki temu dłuższego czasu na ewakuację przed zawaleniem konstrukcji.

Graco XM™ PFP  do natryskiwania materiałów wieloskładnikowych wyposażono w technologię raportowania danych, dzięki czemu można mieć pewność, że natrysk epoksydowych ochronnych powłok przeciwogniowych odbywa się z utrzymaniem prawidłowych proporcji i spełnieniem określonych przez producenta wymagań. Agregat XM PFP jest prosty w obsłudze, utrzymuje stałą temperaturę i zapewnia precyzyjną kontrolę proporcji.


PROMIX 2KE PODSTAWOWY DOZOWNIK WIELOSKŁADNIKOWY

ProMix 2KE pozwala na jednakowe i łatwe mieszanie materiałów dwuskładnikowych. Urządzenie zostało zaprojektowanie z myślą o zastosowaniach jednokolorowych, dwuskładnikowych, w zamkniętych pomieszczeniach. Produkt ProMix™ 2KE, dostępny w formie miernika i pompy dla wszystkich dostępnych technologii natryskiwania, znacznie ułatwia wykańczanie wieloskładnikowe.

Zalety ProMix 2KE:

Zanika kosztowna konieczność powtórnego wykonywania pracy: Utrzymanie proporcji mieszania we wcześniej zdefiniowanych granicach tolerancji, aż do ±1% w wersji z miernikiem i ±2% w wersji z pompą. Materiał, który jest niezgodny z proporcjami nie będzie docierał do produktu, co obniża koszt same pracy, ponieważ nie jest potrzebne wykonywanie jej powtórnie.

 

Przyspiesza serwisowanie: Pełny i łatwy dostęp do wszystkich elementów, które wymagają okresowych przeglądów.
Oszczędność czasu i pieniędzy: Znaczne ograniczenie ilości odpadów, skraca czas schnięcia, usprawnia procesy produkcyjne, redukuje ilość lotnych związków organicznych.

dozownik ProMix 2 KE
dozownik elektroniczny ProMix 2KS

PROMIX 2KS ELEKTRONICZNY SYSTEM DOZOWANIA MATERIAŁÓW DWUSKŁADNIKOWYCH

System ProMix™ 2KS oferuje bardzo wysoką niezawodność oraz precyzję dozowania różnego rodzaju materiałów, które są na bazie rozpuszczalnika, wody oraz zawierających katalizator kwasowy.

Zalety
Trzy systemy w jednym:

  • Ręczny panel montowany
  • System umożliwia stosowanie nawet 30 kolorów i 4 katalizatorów.s.
  • Nowoczesny interfejs sieciowy, który zapewnia skonsolidowane narzędzia do zarządzania oraz raportowania

Różne objętości dawek sekwencyjnych powodują, że system doskonale nadaje się do różnorodnych zastosowań, zapewniając niezmienny poziom wydajności i jakości.
Dawkowanie objętościowe daje gwarancje wyjątkowej precyzji proporcji mieszania w przypadku zmiennych natężeń przepływu czy podczas uruchamiania pistoletu.


URZĄDZENIE M2K

Nowe mechaniczne urządzenie firmy Graco do aplikacji materiałów dwukomponentowych.

Urządzenie pozwala na :

– Dozowanie pojedynczych materiałów 2K,
– Produkcję o niskim wolumenie.

Agregat:
– jest kompatybilny z poliuretanami, epoksydami i poliestrami,
– eliminuje ręczne mieszanie,
– utrzymuje stałe parametry pracy.

urządzenie dozujące M2K